Today 731808 unique visitors 776 active users Logged in as: Anonymous user  
Danceplaza Group  
BlackpoolDanceFestival.net
Dress.danceplaza.com
Mobile.Danceplaza.com
Copy-rights & Disclaimer
 
Dresses / Tail Suits  
Absolutely New Ballroom competition dres...
Monaco
€ 750.00 Fixed price
Elegant Ballroom Competition Dress
United States
€ 1500.00 Negotiable
Stunning Competition Dress by "LE F...
United States
€ 4500.00 Negotiable
Red Black Ballroom dress
United States
€ 1600.00 Fixed price
Velvet Tiger Ballroom Dance Dress
Slovakia
€ 650.00 Negotiable
ATELIER ELLA BALLROOM DRESS FOR SALE!!!!
Poland
€ 1750.00 Negotiable
Great Latin Dress
United States
€ 1000.00 Negotiable
Bright and Elegant dress!!
Russia
€ 700.00 Contact us
Black and Green Ballroom dress
Netherlands
€ 875.00 Contact us
VESA dress for sale!
Russia
€ 900.00 Fixed price
 
Dresses / Tail Suits  
Absolutely new royal blue ballroom dress
Monaco
€ 800.00 Fixed price
Size: S- M
Great Latin Dress
United States
€ 1650.00 Negotiable
Size: XS/ S
VESA DRESS
France
€ 1000.00 Fixed price
Size: S
Vesa Latin Dance Dress - pink
Switzerland
€ 999.00 Negotiable
Size: Small
Ballroom dress for sale
Slovakia
€ 800.00 Negotiable
Size: S
Dancing Day Italian atelier ballroom dress
Slovakia
€ 1000.00 Contact us
Size: 34-38
The best dress.
Spain
€ 100.00 Fixed price
Size: 38-42
Stunning Pink SAPIEL Atelier
Italy
€ 700.00 Highest offer
Size: EU 44 - UK 16
Enchanting standard
Ukraine
€ 1400.00 Negotiable
Size: XS-S, 36-38
Classy Lilac Dress with Swarovski Crystals
United States
€ 500.00 Negotiable
Size: US 0-2
 
Looking for a dress? click here
To add a dress click here
 
Plaza Forum      
 08-23 :: Trainingskamp Cla
 08-11 :: Open Limburg Dans
 01-26 :: Wsi Wedstrijd Van
 01-24 :: Dens Gala: Verkoz
 01-23 :: Danceplaza Café
 01-20 :: Dens Gala Wedstri
 01-16 :: Latin Drill En Bo
 01-14 :: Met Spoed Gezocht
 01-03 :: Nieuwjaarsbal Vri
 12-21 :: Verdien Je Vdn-Co
 
Danceplaza Links  
 
Frontpage Archive
 
 
 
Partner search  
 
Search :: Add
 
Plaza Events  
 
Add
 
Plaza Column
 04-28 :: Let'S Dance Champion...
 08-19 :: Hiring Dance Instruc...
 03-30 :: Latin/Ballroom Dress...
 10-03 :: Opheffingsuitverkoop...
 03-01 :: Odissi Dance And Mus...
 02-21 :: Hairaffair - For All...
 02-07 :: Tedancari Dance Comp...
 06-13 :: Launch Of Free Site ...
 03-01 :: Movement Of Your Bod...
 02-22 :: High Level Internati...
 
To add a new Plaza Column Article click here
 
Plaza Links  
 general Dtv Turnierkalender 
 general Ballroom Dance Partn... 
 homepages Championship Ballroo... 
 business Danscentrum Joop & E... 
 clubs/studio Joseph Elias 
 general Latin Dance Class / ... 
 organisations Flamencodanslessen D... 
 organisations Ithaca Dance Perform... 
 events Dé Danssite Dé Dansm... 
 business Vitotal Superbraun 
 
To add a new Plaza link click here
 
 

Result Service - Competition info
Name competition :WDSF Junior I Open Standard
City :Moscow
Country :Russian Federation
Date :Sunday, 10-29-2017
Association :IDSF
Disipline :Standard
Type :Open
Age :Junior I Standard

Result Service - Results

Result Service / WDSF Junior I Open Standard / Junior I Standard
Search string:
 
Final
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
1Vladislav Esipenok - Daria Meniaylo Russian Federation
2Sergey Burdin - Anastasia Sitnikova Russian Federation
3Nikita Nikitin - Natalia Moraru Moldova
4Grigory Bozhevsky - Stefania Shakhray Rus
5Ivan Zhdanov - Sofia Prusakova Russian Federation
6Anton Sytilin - Sofia Belikova Russian Federation
 
Semi Final
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
7Igor Tverdovsky - Elizaveta Davydova Rus
8Ivan Gays - Valeriya Rybina Rus
9Andrey Grachev - Maria Tsvetova Russian Federation
9Radomir Filin - Polina Siniachkina Russian Federation
11Matvey Korostelev - Viktoria Kononova Rus
12Vladimir Sukhov - Uliana Shachneva Rus
 
Quarter Final
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
13Denis Sokol - Arina Bogdanovich Rus
13Ilya Duginov - Arina Arkhipova Rus
15Oleg Kolesnikov - Tatiana Zavertkina Rus
16Ilya Obukhov - Vera Semenova Russian Federation
17Mark Egorov - Leonidia Kolkova Russian Federation
18Roman Vasilyev - Polina Vasilyeva Russian Federation
19Denis Adzhima - Victoria Rybchenkova Russian Federation
19Vyacheslav Mironov - Sofia Prikhodchenko Rus
21Georgy Gudovsky - Kamilla Shaymyardyanova Rus
22Mikhail Yashchenko - Polina Kudriashova Rus
23Dmitrii Badanov - Alina Serchel Rus
23Artem Shpigel - Valeriia Samordina Rus
23Danil Kuptsov - Margarita Lukianova Rus
 
Round 3
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
26Andrey Papelnitsky - Julia Gorina Russian Federation
26Vladislav Schebenkov - Polina Kaplunenko Russian Federation
28Nikita Shchukin - Anastasiia Pozhidaeva Russian Federation
28Sergey Perevertkin - Anastasia Kudriashova Rus
28Egor Avershin - Veronika Feshchuk Rus
31Ilia Parfenov - Polina Tatarintseva Rus
32Timofey Stavsky - Veronika Kharlamova Rus
33Egor Altukhov - Maria Loshmanova Russian Federation
34Danil Merdeev - Olesia Konovalova Russian Federation
34Ilya Panov - Anastasia Zimnurova Rus
36Ilia Vasilyev - Anna Kobycheva Rus
37Dimitry Vasiliev - Svetlana Saskova Rus
38Alexey Tereshchenko - Anastasiya Pryadko Rus
38Ivan Burlutsky - Polina Kondrashina Rus
40Leonid Kozub - Sofia Rdeini Russian Federation
40Mikhail Tarasov - Svetlana Timoshatova Rus
42Vladislav Graf - Polina Karpiza Rus
42Artemiy Vinokurov - Mariya Kozina Russian Federation
44Matvey Chentsov - Anastasia Astakhova Rus
45Maxim Grevtsev - Anastasia Ponomareva Rus
45Daniil Lisitsyn - Evgeniia Kuznetcova Rus
47Aleksandr Schapov - Alisa Mochalova Rus
48Dmitry Stupin - Taisia Kaverzina Rus
 
Round 2
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
49Timur Stepanov - Sofia Aseeva Rus
49Andrey Iskrin - Arina Gorbushina Rus
49Vasily Semiletov - Sofia Vorobieva Russian Federation
49Mark Nenashkin - Maria Sterekhova Rus
53Dmitry Paramonov - Valeria Valter Russian Federation
54Leonid Alexandrin - Alena Matiukhina Russian Federation
55Vladislav Saniuk - Kristina Pakhomova Rus
55Yaroslav Sinchurin - Yulia Murashko Rus
57Maxim Kashchenko - Marina Plotnikova Russian Federation
57Matvey Grokhotkov - Liaysan Sayfoudinova Rus
57Gleb Gerasimovich - Arina Zelentsova Rus
57Leonid Diukov - Sofia Evdokimova Rus
61Nikita Volik - Diana Sozinova Russian Federation
62Eduard Bronnikov - Valeria Sokolova Russian Federation
62Maxim Mazgonov - Liaylia Mirzaeva Rus
64Aleksey Shumkov - Anastasia Gavrilenko Rus
65Valery Emtsev - Zlata Seregina Rus
66Sergey Alexandrov - Alina Mitina Russian Federation
66Georgy Mamedov - Maria Stepanova Rus
68Pavel Ovchinnikov - Elina Abdullina Rus
68Nikita Tomilov - Nadezda Vakhitova Rus
68Yaroslav Tiutin - Margarita Voronina Russian Federation
71Danil Mayorov - Milena Shishkova Rus
71Maxim Selivanov - Diana Korekova Russian Federation
73Askar Kudratov - Alia Galina Rus
74Petr Kobyshev - Ekaterina Belostotskaya Russian Federation
74Evgeniy Naumenko - Elizaveta Tashchilina Rus
76Dmitry Gavrilov - Daria Valova Rus
77Konstantin Zaychenko - Ekaterina Buriak Rus
77Ilia Krylov - Olesya Roslyakova Russian Federation
79Timur Nasyrov - Nadezhda Frolova Rus
80Artem Nazarenko - Daria Zakharova Rus
 
Round 1
PLCouplenumber and Couple nameMediaSponsorsCountry
81Alexandr Deviatov - Aelita Sadkova Russian Federation
82Dmitry Belyaev - Anna Korikova Rus
82Oleg Dankin - Adelina Popova Rus
82Maxim Svintsitsky - Anastasia Svintsitskaya Rus
85Vladimir Martynenko - Daria Pugacheva Rus
85Daniil Goncharov - Zlata Barannik Rus
87Artur Didrov - Veronika Kushteva Russian Federation
87Vadim Paymurzin - Kamelia Ramazanova Rus
87Kirill Romanov - Polina Bykanova Rus
87Alexandr Zverev - Renata Khalikova Russian Federation
87Timur Meskhi - Baleriya Zvyagintsea Rus
92Iakov Beliaev - Alisa Fomicheva Russian Federation
92Timofey Pisklenov - Maria Pomiluyko Rus
92Alexandr Oskolkov - Elizaveta Zolotukhina Rus
95Aleksandr Vishniakov - Maria Manuylova Rus
95Egor Slepchenko - Anna Lyudvig Rus
97Igor Shevchenko - Elizaveta Yudintseva Rus
98Artur Mitkin - Galina Gomina Rus
98Kirill Smirnov - Polina Smirnova Russian Federation
98Georgiy Shakhov - Milana Skitetskaya Kaz
101Nikolay Detsiuk - Daria Vereshchagina Russian Federation
101Timur Patanin - Dina Van-Iun-U Russian Federation
103Nikita Kucherenko - Polina Torchinskaya Rus
103Bogdan Polev - Anastasia Barentseva Rus
105Mikhail Podoksik - Anastasiia Gonchar Rus
105Egor Karachentsev - Ekaterina Karachentseva Rus
107Gleb Apareev - Angelina Mikhaleva Russian Federation
107Ivan Zhuliabin - Veronika Balzhanova Rus
107Alexander Stepanenko - Anna Peshkova Rus
110Kirill Morin - Elizaveta Senina Rus
111Artem Volkhov - Nikol Kulakova Rus
111Andrey Seregin - Elizaveta Ermishina Rus